استفاده از مداد رنگی در مقاله معتبر علمی

استفاده از مداد رنگی برای ترسیم شکل‌های مقالات علمی بسیار عجیب به نظر می‌رسد، با این حال چند محقق از این روش استفاده کرده و مقاله خود را در یک مجله بسیار معتبر علمی چاپ کرده‌اند.

مجله علمی Biology Letters که معتبرترین مجله علمی بریتانیا در زمینه زیست شناسی است، یک مقاله را چاپ کرده که در آن، از مداد رنگی برای ترسیم شکل‌ها استفاده شده است.

این مقاله توسط تعدادی دانش‌آموز 8 تا 10 ساله به همراه معلم دبستان آنها و یک محقق دانشگاهی نوشته شده و در آن دانش‌آموزان توانایی دیدن رنگ و شکل توسط زنبورهای عسل را، بررسی کرده‌اند. در این پژوهش، دانش‌آموزان سعی کردند به زنبورها یاد دهند، در صورتی که به هدف‌های خاص با رنگ خاص بروند جایزه (آب شیرین شده با شکر)، خواهند گرفت. سپس بررسی کردند که آیا زنبورها این منطق را یاد گرفته‌اند یا نه. در نهایت دانش‌آموزان به این نتیجه رسیدند که زنبورها می‌توانند از ترکیبی از رنگ و شکل برای یافتن گل‌های مناسب استفاده کنند.

و اما مهمترین نتیجه‌گیری این پژوهش که قطعا برای بسیاری از افراد جالب و انگیزه بخش است این است که:

“We also discovered that science is cool and fun because you get to do stuff that no one has ever done before. (Children from Blackawton)’.”

“ما کشف کردیم که علم باحال و جالب است، چون این فرصت رو بهتون میده که کارهایی انجام بدین که هیچ کس تا به حال انجام نداده. (بچه ها از Blackawton)”

شکل‌های این مقاله توسط دانش‌آموزان و با استفاده از مداد رنگی ترسیم شده است، که در ادامه این شکل‌ها آورده شده؛

منبع: Blackawton bees

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *