پریسماکالر

بیش از 70 سال است که پریسماکالر به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات هنری در حال فعالیت است و کیفیت محصولات آن، شهرت بسیاری میان طراحان حرفه‌ای و دانشجویان هنر دارد.

به خصوص سری پریمیر این برند به خاطر رنگ‌های شفاف و قوی خود محبوبیت بالایی دارند. این سری دارای بیشترین تنوع رنگ در مدادرنگی‌های پریسماکالر (با 150 رنگ) هستند.

تاریخچه پریسماکالر

برند پریسماکالر در سال 1938 و توسط شرکت Berol تاسیس شد. پریسماکالر از سال 1995 و با ادغام در شرکت Newell، توسط این شرکت تولید و در جهان توزیع می‌شود. محصولات پریسماکالر شامل مداد رنگی، مداد گرافیتی، مداد شمعی و برخی محصولات جانبی مانند پاک کن می‌شود.

در سالهای گذشته پریسماکالر، آبرنگ و ذغال هم تولید کرده است.

مداد رنگی‌های پریسماکالر

مهمترین محصول پریسماکالر مداد رنگی است که در دو سری اسکالر (Scholar) و پریمیر (Premier) تولید می‌شوند.

سری اسکالر پریسماکالر برای دانشجویان و هنرمندان تازه کار طراحی شده‌اند و به همین دلیل با موم سفت‌تری ساخته شده و رنگدانه‌های کمتری هم نسبت به سری پریمیر دارند. این سری دارای 60 رنگ مختلف است و تنوع کمتری نسبت به سری پریمیر دارد.

مداد رنگی پریسماکالر

سری پریمیر پریسماکالر خود شامل زیر سری‌های Softcore، Verithin، Watercolor، Col-erase و Art Stix می‌شود. بیشترین تنوع رنگ را سری سافت کور با 150 رنگ دارد. قطر مدادهای سری سافت کور 8 میلیمتر و قطر نوک مومی آنها، 5 میلیمتر است.

موم به کار رفته در مداد رنگی‌های پریسماکالر باعث نرمی و امکان ترکیب آسانتر آنها شود. ولی موم باعث می‌شود نوک مداد هنگام استفاده یا تیز کردن، به راحتی بشکند. برخی از هنرمندان برای حل کردن این مشکل، مدادها را در مایکروویو قرار می‌دهند.

مسئله مرسوم دیگر در مدادهای مومی مشکل “هاله موم” است که در مدادهای با درصد موم بالا نسبت به رنگدانه و همینطور در هنرمندانی با دستهای سنگین و فشار زیاد به مداد رنگی، اتفاق می‌افتد. هاله موم باعث می‌شود یک لایه موم بر روی تابلو تشکیل شده و ظاهر تابلو کمی حالت سفیدی داشته باشد، مشابه اینکه رنگ‌ها کمی شسته شده‌اند. برای حل این مسئله می‌توان با استفاده از پارچه نرم و یا دستمال کاغذی نرم به آرامی بخش مشکل دار را پاک کرد. برخی افراد برای جلوگیری از ایجاد دوباره هاله مومی بر روی تابلوی نهایی اسپری ثابت کننده می‌زنند.

سری پریمیر پریسماکالر یک مداد به نام ترکیب کننده بی رنگ هم دارد. مداد ترکیب کننده یک مداد مومی شفاف و بی رنگ است که بر روی لایه رنگ آمیزی شده و به منظور ترکیب بهتر رنگ‌ها به کار می‌رود.

کاتالوگ مداد رنگی پریسماکالر

کاتالوگ 150 رنگ پریسماکالر

کاتالوگ تمام مدادهای سری پریمیر پریسماکالر با 150 رنگ

کاتالوگ 12 رنگ پریسماکالر

کاتالوگ 24 رنگ پریسماکالر

کاتالوگ 36 رنگ پریسماکالر

کاتالوگ 48 رنگ پریسماکالر

در سری 48 رنگ پریسماکالر رنگ‌های نشان داده شده به سری 36 رنگ اضافه می‌شود. فقط با این تفاوت که رنگ Light Cerulean Blue جایگزین رنگ Cerulean Blue می‌شود.

رنگ‌هایی که به سری 36 رنگ اضافه می‌شود و سری 48 ساخته می‌شود

کاتالوگ 72 رنگ پریسماکالر

در سری 72 رنگ پریسماکالر رنگ‌های نشان داده شده به سری 48 رنگ اضافه می‌شود و رنگ Cerulean Blue به جای رنگ Light Cerulean Blue برمیگردد.

رنگ‌هایی که به سری 48 رنگ اضافه می‌شود و سری 72 رنگ ساخته می‌شود

کاتالوگ 132 رنگ پریسماکالر

در سری 132 رنگ پریسماکالر رنگ‌های نشان داده شده به سری 72 رنگ اضافه می‌شود.

رنگ‌هایی که به سری 72 رنگ اضافه می‌شود و سری 132 رنگ ساخته می‌شود

اختلاف 150 رنگ نسبت به 132 رنگ

در سری 150 رنگ پریسماکالر رنگ‌های نشان داده شده به سری 132 رنگ اضافه می‌شود.

رنگ‌هایی که به سری 132 رنگ اضافه می‌شود و سری 150 رنگ ساخته می‌شود

مجموعه‌های مختلف مداد رنگی پریسماکالر را می‌توانید از لینک زیر خریداری کنید.

مجموعه 150 رنگ رویایی مداد رنگی پریسماکالر

درحال دریافت محصولات منتخب …

نمونه نقاشی با پریسماکالر پریمیر

منبع:

Crowther, J. (2020, September 05). Complete List of Prismacolor Premier Colored Pencils. Retrieved December 28, 2020, from http://www.jennyscrayoncollection.com/2020/04/complete-list-of-prismacolor-premier.html